סדנאות התפתחות תינוקות וילדים


סדנאות התפתחות תינוקות וילדים

מתפתחים ביחד

סדנה בת 8 מפגשים בני שעה ורבע.
בקבוצה קטנה ואינטימית (עד 7 אמהות ותינוקות).
לתינוקות מלידה עד זחילה.

איך מרגיעים תינוק שבוכה? מתי מתהפכים מהבטן לגב? איך מעודדים זחילה?  בסדנה חווייתית ושימושית לליווי התפתחותי ולחיזוק שלבי ההתפתחות השונים נחווה יחד עם התינוקות שלנו את שלבי ההתפתחות המוטורית והחושית.  
עבור תינוקכם, מפגשי הסדנה הם חוויה נעימה המאפשרת לו להכיר את גופו ולמצות את הפוטנציאל המוטורי שלו, בשילוב מוזיקה, תנועה ומגע, אביזרים וכלי נגינה שונים, שירים, דקלומים וריקודים משותפים.
עבורכם, ההורים, הסדנה כוללת מידע שימושי רב לליווי ההתפתחות המוטורית והחושית של תינוקכם:שיפור השכיבה על הבטן, הכנה להתהפכות מהבטן לגב ומהגב לבטן, תרגילים לקראת זחילה והתיישבות ועוד.

כל מפגש כולל שיחה ודיון בנושאים המעסיקים הורים רבים, כמו: שינה, סדר יום, הנקה, בחירת מטפלת, התמודדות עם בכי ועוד.
זוהי גם ההזדמנות להתייעץ ולשאול שאלות, לקבל הכוונה והדרכה בכל הקשור ליצירת סביבה מתאימה להתפתחות תינוקכם.

בין הנושאים בסדנה:

  • כלים פשוטים להרגעת בכי
  • הקלה על גזים וכאבי בטן
  • שימוש במנשא
  • פיתוח מודעות גוף
  • עידוד השכיבה על הבטן
  • חיזוק זוקפי הגב
  • הכנה להתהפכות
  • הכנה לזחילה ועוד...


עיסוי תינוקות 

סדנה בת 4 מפגשים בני שעה.
בקבוצה קטנה ואינטימית.
לתינוקות מלידה עד זחילה.

תינוקות זקוקים למגע. עבור התינוק שלכם, המגע הוא צורך בסיסי וקיומי, כדי לשרוד ולתקשר עם העולם. המגע מהווה כלי ראשוני וחשוב ביצירת הקשר ביניכם לבין תינוקכם – כהמשך טבעי לקרבה שהרגיש ברחם, המעניקה לו ביטחון ורגיעה. עיסוי, מגע ותנועה מסייעים לתינוק בהבעה עצמית, בהגדרת גבולות הגוף שלו ובהתפתחות מוטורית וחושית.

סדנת עיסוי תינוקות היא סדנה חווייתית המחברת בין ההורה והתינוק בעזרת מגע של אהבה.

במפגשי הסדנה נלמד יחד טכניקות עיסוי ומגע להקלה על כאבי בטן וגזים, לאיזון טונוס השרירים, לחיזוק המערכת החיסונית, להקלה על הצטננויות ועל גודש במערכת הנשימה, לשיפור השינה ולשעות של הנאה משותפת.

 

בייבי יוגה 

סדנה בת 6 מפגשים בני שעה.
בקבוצה קטנה ואינטימית.
לתינוקות מלידה עד זחילה .

שיטת בייבי יוגה היא דרך נפלאה להסתגל לעולם החדש מחוץ לרחם. בייבי יוגה, הנשענת על היוגה המסורתיות, מחזקת את הביטחון של התינוק בעולם ואת האמונה ביכולותיו, דרך תנועה ומגע אוהב עם ההורה.

התרגילים משלבים מתיחות, ניעות, הגמשת מפרקים, גירויי למערכת שיווי המשקל, עיסוי והרפיה, באמצעות תרגול תנוחות לתינוק ותנוחות משותפות להורה ולתינוק.

בייבי יוגה מפתחת את הביטחון של התינוק בגופו ומעניקה לו רגיעה ושקט נפשי, לצד חיזוק יכולת תנועה מאוזנת ויציבה ושיכלול הכישורים המוטוריים, התחושתיים והרגשיים שלו.

בכל מפגש נתחיל בעיסוי וחימום להגמשת מפרקים לאם ולתינוק ונתרגל אסאנות – תנוחות שונות לתינוק ולהורה ותנועה במרחב ונסיים בהרפיה. התרגילים בסדנת בייבי יוגה מסייעים בשיפור השינה של התינוקו בחיזוק מערכת החיסון שלו ותורמים לפתרון בעיות שכיחות כמו כאבי בטן, חוסר שקט ועוד.


לכל השאלה ולהרשמה לסדנאות צרו קשר.