ייעוץ משפחתי והדרכת הורים


ייעוץ משפחתי והדרכת הורים

הורות היא מקצוע מרתק ומאתגר מאין כמוהו.
לצד האהבה הגדולה לילדים, לעיתים קרובות מתעוררים קשיים בשלבי ההתפתחות השונים ועולות שאלות רבות. אמנם אנו מוצפים במידע, עצות והמלצות מכל עבר, אך כל אלה רק מוסיפים לתחושת הבלבול ומחזקים את הצורך בייעוץ ובהכוונה מקצועית.

במפגשי יעוץ אישיים נוכל לעשות "סדר בעניינים", לקבל מענה לשאלות המטרידות אתכם, להסתכל על התמונה מזוויות שונות ולקבל כלים פשוטים לשינוי.
בפגישות הייעוץ האישי אני משלבת ידע מתחומים שונים: פסיכולוגיה התפתחותית, הקשר בין תנועה ללמידה ובין הגוף לנפש, אבחון באמצעות ציורי ילדים ועוד.
ברוב המקרים, די בתהליך קצר וממוקד, שנותן מענה לשאלות ומחזק את בטחון ההורים.

מפגשי הדרכת ההורים יסייעו לכם לקבל הדרכה והכוונה בנושאים כמו:

  • גמילה מחיתולים
  • גבולות וסמכות הורית
  • הסתגלות לגן
  • בחירת מסגרת: מטפלת, מעון, משפחתון
  • פחדים בשלבי ההתפתחות השונים
  • הרגלי שינה
  • הכנה לכיתה א'
  • הכנה להולדת תינוק חדש במשפחה
  • ועוד...

לכל השאלה ולהרשמה למפגש צרו קשר


ליווי התפתחותי לפגים 

השהות בפגיה היא חוויה לא פשוטה, העלולה להיות אפילו טראומטית, הן לפג והן להוריו. במקרים רבים, לאחר השחרור הביתה מהפגייה, מוצאים את עצמם ההורים אובדי עצות ומלאי חששות, שאלות והתלבטויות.

פגים עלולים לפתח בעיות התפתחות מוטוריות וסנסוריות (תחושתיות) שונות. במקביל למעקב ולטיפול במכון להתפתחות הילד, אני מציעה לכם כלים נוספים ליצירת סביבה התפתחותית מתאימה עבור התינוק.

בעבודתי עם פגים, אני שואפת לאפשר להם לחוות את מה שהם הפסידו בחודשים בהם היו אמורים לשהות ברחם. כך למשל, אני מלמדת את ההורים שיטת עיטוף ייחודית, שעושה פלאים ומספקת דרך נפלאה להסתגלות לחיים מחוץ לרחם ומדגימה שימוש במנשא עוטף (בדומה לשיטת ה"קנגורו"). בנוסף, אני מעשירה את ההורים בדרכים נוספות להרגעת התינוק ומסבירה את חשיבות השהייה בתנוחת הערסול.

פגים נמצאים במצב דריכות, לעתים אף בהלה. מגע עשוי להלחיץ ולהבהיל אותם, היות והם מקשרים אותו לכאב. יחד עם ההורים והתינוק, אני לומדת את סוגי המגע להם התינוק זקוק ואותם הוא אוהב. אני מלמדת את ההורים לעסות את תינוקם במגע מזין ואוהב, נותנת טיפים לשיפור השכיבה על הבטן  (תנוחה שלרוב אינה אהובה על הפגים) ועובדת על איזון מתח השרירים ועל הפחתת הקשתת היתר של הגב.

יחד, אנחנו לומדים לסנן גירויים בסביבה, מתוך ידיעה שהפג לא הגיע לרמת בשלות של קליטת גירויים רבים והוא עלול להגיע למצב של גירוי יתר. פגים נוטים לברוח ממצב של גירוי יתר  באופן פיזיולוגי - גירויים רבים מדי יכולים לגרום לו לחוסר שקט, המשפיע גם  על הדופק והנשימות.

במקרים רבים, המפגשים האישיים עם ההורים והתינוק תורמים ליצירת תחושת חיבור ביניהם. לאחר החוויה הלא פשוטה והלא נעימה בפגייה, מהווים המפגשים הללו זמן איכות נעים וחוויה מתקנת להתקשרות בין ההורים לתינוקם.


לכל השאלה ולהרשמה למפגש צרו קשר