אימון ילדים


אימון ילדים

המפגשים בעזרת שיטת ורדי.

שיטת ורדי היא שיטה לאבחון ולטיפול בלקויות למידה ובקשיי קשב וריכוז ולמיצוי הפוטנציאל האישי של כל ילד. בבסיס שיטת ורדי עומד הקשר בין גוף למוח, בין תנועה לבין למידה.
במקרים רבים, המפתח למיצוי היכולת העצמית והסיבה ללקויות הלמידה וללקויות תפקוד רבות אחרות, נמצא בקשרים שבין חלקי המוח השונים ובין המוח לגוף. למעשה, הקשרים הללו תלויים זה בזה ונבנים במקביל זה על ידי זה וכשמאבחנים אותם ניתן לתת מענה טיפולי ולעזור לילד להגיע למיצוי היכולות האישיות שלו.
על-פי שיטת ורדי, מימוש היכולות של הילד יבוא לידי ביטוי במימד הרגשי, הפיזי-גופני והקוגניטיבי וניתן לאבחן ולתקן ליקויים וקשיים אלה, בכל שלב, באמצעות פעילות מטורית- גופנית.
כך למשל, כשילד יושב בכיתה והמורה מקנה חומר חדש, הוא צריך להקשיב ולהבין, להעתיק מהלוח, להתעלם מהחבר שמפטפט לידו ומרחשי רקע אחרים בכיתה ובכל אותו זמן להישאר ממוקד! לילדים רבים זו משימה לא פשוטה. 

תהליך האבחון 
מטרת האבחון היא לאתר את מקור הבעיה שלשמה הגיע הילד לטיפול ולהגדיר את הפוטנציאל האישי המולד שלו על מנת לבנות מערך טיפול ממוקד ויעיל.
האבחון מאתר את המערכות הלקויות, את סוגי הקלט ואת אופיו הייחודי של הילד ובהתאם לכך נבנה מערך טיפולי, הכולל תרגילים - החל מהפשוטים ביותר ועד למורכבים ביותר - המובילים לתיקון קשרי המוח והגוף, מערכת הקואורדינציה ולמיצוי מקסימלי של הפוטנציאל האישי. 

האבחון בנוי ממספר שלבים:
שאלון היסטורי - במטרה להעמיק את הידע על הילד - החל במהלך הלידה, שלבים התפתחותיים, דפוסי התקשרות וחברה, מצב בריאותי, דפוסים התנהגותיים ועוד.
אבחון מוטורי - סקירת כל מערכת ואיתור הבעיות והקשיים השונים על פי רמת הביצוע. האבחון המוטורי כולל בין השאר משימות של התמצאות במרחב, יכולת קואורדינטיבית, מודעות גוף, קשר מוח-עין-יד ועוד.
מבדק כירולוגי - הכולל אבחון פסיכו-דיאגנוסטי בכף היד (מבוסס על שיטתו של ד"ר ארנולד הולצמן). במבדק ניתן לקבל מידע נוסף על אישיותו של הילד במטרה לבנות את המערך הטיפולי הטוב ביותר עבורו.
משך האבחון הוא כשעה וחצי עד שעתיים ומומלץ שיערך בנוכחות שני ההורים. 

תהליך הטיפול
הטיפול בשיטת ורדי בנוי ממפגשים שבועיים בני שעה, בהם עובדים על כל המערכות אשר אינן מתפקדות באופן תקין ובונים אותן מחדש. הטיפול נעשה באמצעות משחקים ותרגילים גופניים מהנים ובזכותם ילדים מגיעים בהנאה ובשמחה לטיפול השבועי.
מפגשי הטיפול כוללים תרגול תנועה לשיפור הקואורדינציה והיכולת לפעול במרחב משתנה, לשיפור היציבה ועמוד השדרה, טכניקות לפריקת מתח מצטבר ועוד. בנוסף, תרגול של מיומנויות פיצול קשב (עשיית כמה פעולות בו זמנית), המסייע לילד להאריך את טווח הקשב והריכוז שלו.

כמטפלת בשיטה ורדי, אני מתרגשת בכל פעם מחדש, לגלות עד כמה איכות החיים של משפחה שלמה יכולה להשתפר בעקבות טיפול מדויק לילד, שמעניק לו כלים להיות מרוכז יותר, רגוע יותר ובעל דימוי עצמי חיובי. 

לכל השאלה ולהרשמה למפגש צרו קשר